herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Erasmus+ w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 226 „Małego Europejczyka” w Warszawie
Opublikowano: 07.11.2017
grafika

Wszyscy wiemy, że w obecnych czasach nauka języków obcych jest bardzo potrzebna. Zadaniem przedszkola jest więc podejmowanie wszelkich działań, dzięki którym dzieci będą mogły rozbudzać w sobie naturalną chęć poznawania nowych rzeczy, nabywania przyjemnych doświadczeń związanych z zabawą językiem obcym, a tym samym rozwijania motywacji do nauki języków na dalszych etapach edukacji szkolnej. Nauka języka obcego poprzez zabawę wymaga od nauczycieli twórczego podejścia do procesu nauczania, ciekawych metod pracy oraz właściwego przygotowania.

W związku z powyższym od 1 października 2016 r. do 30 września 2018 r. nasze przedszkole realizuje projekt „Szkolenie i rozwój drogą do Europy” w ramach akcji KA1 programu Erasmus+. Projekt finansowany jest ze środków unijnych. Celem projektu jest poprawa jakości pracy placówki poprzez doskonalenie kompetencji językowych pracowników przedszkola na kursach językowych w Londynie, na Malcie i w Cambridge, podniesienie kwalifikacji metodycznych nauczycieli poprzez udział w kursach metodycznych nauczania języka angielskiego w przedszkolu oraz wdrażanie poznanych metod nauczania do codziennej pracy z dziećmi.

Udział w projekcie rozpoczęłyśmy od przygotowań, systematycznej i efektywnej nauki języka oraz zgłębiania wiedzy i kultury angielskiej. Nauczyciele biorący udział w projekcie wzięli udział w kursach doskonalących umiejętności językowe,  zarówno w Polsce jak i za granicą. W wyniku których wzbogacili swój warsztat pracy oraz poznali nowoczesne i innowacyjne metody nauczania, które wykorzystują w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej z dzieci. Ponadto zdobyli nowe doświadczenia, które z pewnością pomogą w realizacji celów całej placówki.

Udział w projekcie Erasmus+, a tym samym możliwość uczestniczenia w kursach  językowych w Londynie, na Malcie i w Cambridge to dla nas nowe i ciekawe doświadczenie . Pomimo wielu obaw, kursy językowe i metodyczne okazały się wspaniałym przeżyciem, rozbudziły w nas chęć dalszego odkrywania piękna języka angielskiego oraz systematycznego podwyższania własnych umiejętności językowych, a w szczególności komunikacyjnych.

Nasza przygoda z językiem angielskim trwa nadal. Obecnie w dalszym ciągu realizujemy projekt, upowszechniając go, prowadząc zajęcia z elementami języka angielskiego dla dzieci i nauczycieli, realizując własne projekty eTwinning oraz przedszkolne imprezy i uroczystości. Wszelkie podejmowane przez nas działania są okazją dla naszych wychowanków do obcowania z językiem angielskim oraz ciekawym przedsięwzięciem na terenie naszej placówki i dzielnicy.

Dziś możemy powiedzieć, że warto brać udział w projektach Erasmus+. Ten program to świetna sprawa i przygoda życia.

Opracowała: Joanna Pacholczyk-Mizdalska
nauczyciel wychowania przedszkolnego
Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 226

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...

Wjazd na parking urzędu po pobraniu biletu. Opłata: 3 h bezpłatnie, później 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Więcej w regulaminie.

Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
18085982
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
koronawirus działania warszawy.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg