herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Inwestycje drogowe we wschodniej Białołęce
Opublikowano: 12.08.2019
grafika

W dniach 8 – 11 sierpnia br., drogowcy ułożyli warstwę ścieralną i wdrożyli stałą organizację ruchu na rondzie półturbinowym łączącym ulice: Zdziarską i Kąty Grodziskie oraz na nowym moście nad rzeką Długą. To były jedne z ostatnich prac przy inwestycji „Modernizacja ul. Zdziarskiej”. Dzięki tej przebudowie autobusy komunikacji miejskiej będą mogły skręcać z ul. Kąty Grodziskie w ul. Zdziarską. Powstał też chodnik i ścieżka rowerowa. Koszt inwestycji obejmujący prace projektowe i budowlane oraz wykupy gruntów, to ponad 13 mln zł.

To nie koniec prac na ul. Zdziarskiej. Przebudowany będzie jeszcze jej odcinek pomiędzy ulicami Ruskowy Bród i Chudoby. Jezdnia będzie poszerzona do 6 metrów, co umożliwi poprowadzenie linii autobusowej do pętli przy ul. Chudoby. Powstanie również nowa zatoka autobusowa, a cała ulica na poszerzanym odcinku zyska nową nawierzchnię. W związku z powyższymi pracami ulica Zdziarska zostanie wyłączona z ruchu pojazdów w dniach 21-27 sierpnia br. Wykonawca umożliwi dojazd do posesji położonych bezpośrednio przy tej ulicy.

Z końcem wakacji Dzielnica planuje udostępnić nowy ciąg pieszo-rowerowy łączący ul. Ostródzką z ul. Hemara, który zapewni wygodny dojazd na dwóch kółkach do nowej szkoły przy ul. Warzelniczej i komunikację rowerową między obiema placówkami oświatowymi. Ponadto, powstanie wyniesione przejście i przejazd dla rowerów przez ul. Hemara oraz zostaną nasadzone krzewy.

rondo Zdziarska/Kąty Grodziskie  ul. Zdziarska

ciąg pieszo-rowerowy ul. Ostródzka - Hemara ciąg pieszo-rowerowy ul. Ostródzka-Hemara

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...

Wjazd na parking urzędu po pobraniu biletu. Opłata: 3 h bezpłatnie, później 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Więcej w regulaminie.

Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
17614425
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
koronawirus działania warszawy.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg