herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Ograniczenia w załatwianiu spraw urzędowych
Opublikowano: 04.06.2020
grafika

Obsługa klienta prowadzona jest we wszystkich sprawach realizowanych przez Urząd. Sprawy z zakresu komunikacji, ewidencji ludności i dowodów osobistych są załatwiane wyłącznie po uprzednim umówieniu wizyty telefonicznie, lub przez system rezerwacji internetowych (rezerwacje.um.warszawa.pl). Pozostałe sprawy – poprzez biuro podawcze urzędu, bez konieczności zapisywania się.

Ograniczenia w realizacji usług wynikają z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa i wypełnienia wytycznych sanitarnych. Są to m.in. ograniczanie liczby klientów przebywających w siedzibie urzędu, obowiązek dezynfekcji rąk, zakrywania ust i nosa itp.

Realizowane są wszystkie sprawy z zakresu działalności Biura Administracji i Spraw Obywatelskich dla Dzielnicy Białołęka: ewidencji ludności, dowodów osobistych, rejestracji pojazdów, praw jazdy i innych dokumentów komunikacyjnych. Warunkiem realizacji usługi jest telefoniczne umówienie się na wizytę:

  • Ewidencja ludności i dowody osobiste: tel. 22 44 38 358
  • Komunikacja: tel. 22 44 38 353

Bezpośrednia obsługa klientów w poniedziałki jest realizowana w godzinach 8.00-16.00. Do odwołania obowiązują ograniczenia dostępu do sali obsługi mieszkańców w Urzędzie Dzielnicy Białołęka. Jeśli chodzi o sprawy z zakresu Wydziału Obsługi Mieszkańców (architektura, geodezja, wydawanie kart Warszawiaka, Dużej Rodziny itp.) do składania dokumentów (za potwierdzeniem wpływu) została uruchomiona kancelaria tymczasowa działająca wyłącznie jako biuro podawcze do składania dokumentów. Mieszkańcy chcący złożyć dokumenty mogą to zrobić bez uprzedniego umówienia i będą wpuszczani do urzędu pojedynczo, po zwolnieniu się miejsca przy stanowisku. Osoby oczekujące na zewnątrz są proszone o zachowanie bezpiecznego odstępu od siebie (1,5 metra). Prosimy o stosowanie się do instrukcji przekazywanych przez pracowników.

Jakich spraw nie załatwimy w urzędzie?

Do odwołania nie są udzielane bezpłatne porady prawne. Odwołane zostają wszystkie dyżury organizowane zwyczajowo na terenie urzędu (Radnych, Rady Seniorów, Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego, itp.). Kasy Urzędu działają normalnie, przyjmowane są wpłaty gotówką oraz kartami płatniczymi.

Telefon, mail, Internet

Na portalu warszawa19115.pl i stronach miejskich instytucji mieszkańcy mogą znaleźć karty informacyjne z opisem poszczególnych spraw. Dostępne w sieci druki, formularze i wnioski wystarczy wydrukować i wypełnić, a następnie wysłać do urzędu, bez konieczności osobistej wizyty w placówce. Jeśli chcemy zapytać o szczegóły naszej sprawy, w pierwszej kolejności zadzwońmy lub wyślijmy maila do urzędu zamiast przychodzić osobiście. Dane teleadresowe do wydziałów i delegatur Urzędu Dzielnicy Białołęka są dostępne na stronie: http://www.bialoleka.waw.pl/strona-379-wydzialy_i_delegatury.html

Ponadto na stronie epuap.gov.pl można założyć konto do załatwiania spraw urzędowych przez Internet.

Urząd Stanu Cywilnego

Urząd Stanu Cywilnego m.st. Warszawy w dzielnicy Białołęka w dalszym pozostaje nieczynny. Mieszkańcy mogą załatwiać sprawy w pozostałych siedzibach Urzędu Stanu Cywilnego (nie obowiązuje rejonizacja) w ratuszach dzielnic: Targówek (ul. Kondratowicza 20), Praga-Południe (ul. Grochowska 274), Wawer (ul. Włókiennicza 54), Ursus (pl. Czerwca 1976r. nr 1), Ursynów (al. KEN 61) oraz w siedzibach USC zlokalizowanych poza ratuszami: na Pradze-Północ - ul. Kłopotowskiego 1/3, Śródmieściu - Gen. Andersa 5, Mokotowie - Falęcka 10.Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00
Dyżur stanowisk obsługi mieszkańców:
Pon: 16:00 - 18:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...

Wjazd na parking urzędu po pobraniu biletu. Opłata: 3 h bezpłatnie, później 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Więcej w regulaminie.

Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
22970330
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
koronawirus działania warszawy.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg