herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Kolejne usprawnienia sygnalizacji na Modlińskiej
Opublikowano: 06.08.2020
grafika

Coraz bliżej rozpoczęcia prac, dzięki którym sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu u zbiegu ulic Modlińskiej i Kowalczyka zostanie włączona do Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem. Obok poprawy płynności ruchu i bezpieczeństwa inwestycja oznacza też wyznaczenie przejazdu rowerowego przez obie drogi.

Skrzyżowanie ulic Modlińskiej i Kowalczyka w nową sygnalizację zostało wyposażone jesienią 2017 r. Poprzednia była wyeksploatowana, poza tym nie spełniała nowoczesnych standardów. Obecna posiada m.in. dodatkowe fazy dla istniejących lewoskrętów z ul. Modlińskiej w Kowalczyka i w Żerańską.

Sama sygnalizacja to nie wszystko

Kolejnym etapem jest podłączenie tej sygnalizacji do Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem. Dzięki temu na skrzyżowaniu poprawi się płynność ruchu, wzrośnie też bezpieczeństwo – poprzez ustawienie koordynacji na prędkość dopuszczalną, co zniechęca do rozpędzania się. Składające się na ZSZR sygnalizacje to nowoczesne urządzenia skoordynowane ze sobą i dostosowujące program do natężenia ruchu.

Prace nie ograniczą się wyłącznie do samej sygnalizacji. Obejmą cały obszar skrzyżowania, aby usprawnić poruszanie się tam pieszym i rowerzystom. Wyznaczymy wygodny przejazd rowerowy przez ulice Modlińską i Kowalczyka, który pozwoli na połączenie istniejącej drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Modlińskiej z planowaną w przyszłości, mającą biec po południowej stronie ulicy Kowalczyka.

Zyskają także osoby niewidome i niedowidzące. Przed przejściami dla pieszych przy jezdni zamontujemy pasy ostrzegawcze i płyty prowadzące. Ponadto powstaną nowe chodniki, które zamienią stare asfaltowe i te składające się ze zniszczonych już płyt. Po południowej stronie ul. Kowalczyka, tuż za skrzyżowaniem, utworzony zostanie przystanek autobusowy. Umożliwi on obsługę autobusami nowych osiedli nad Kanałem Żerańskim.

Przy każdym narożniku skrzyżowania pojawi się niska zieleń, która obecnie znajduje się tylko przy dwóch. To również ważny element zmian – jest estetyczna, spełnia także funkcję retencyjną.

Kolejne dwa skrzyżowania

Osygnalizowane skrzyżowanie u zbiegu Modlińskiej i Kowalczyka jest jednym z trzech w ciągu tej pierwszej ulicy, przy którym obecnie trwają prace związane z włączeniem go do ZSZR. W poczet tego systemu wejdą także sygnalizacje na skrzyżowaniach z ulicami Ekspresową i Elektronową. Uruchomienie wszystkich trzech sygnalizacji po dokonaniu prac planowane jest na przełom września i października.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...

Wjazd na parking urzędu po pobraniu biletu. Opłata: 3 h bezpłatnie, później 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Więcej w regulaminie.

Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
18710500
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
koronawirus działania warszawy.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg