herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Bezpłatne webinaria dla rodziców na temat depresji
Opublikowano: 01.03.2021
grafika

Webinaria „Czym jest depresja?” skierowane są do rodziców nie tylko w Warszawie. Uczniowie spędzili już przed monitorami 30 tygodni. W czasie nauki i pracy zdalnej dzieci oraz ich rodzice pozbawieni są kontaktu z innymi ludźmi - żyją w narzuconej izolacji. Warszawa zna problemy obu grup, dlatego stale pomaga w ich rozwiązywaniu. Tym razem zorganizowaliśmy m.in. bezpłatne webinaria.

- Pandemia kompletnie wywróciła nasze życie do góry nogami. Szczególnie dotyka to dzieci i młodzież, które tracą bardzo ważny czas dla ich rozwoju. Uczniowie pozbawieni bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami, zamknięci w domach, nie mają przestrzeni, żeby dać ujście swojej energii i swoim emocjom. Rodzice, często mimo najlepszych chęci, nie potrafią im pomóc. Dlatego robimy jako miasto wszystko, żeby nie pozbawić ich wsparcia – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Jedną z propozycji są webinaria, których podejmowane tematydotyczą depresją u dzieci i młodzieży, zwłaszcza w warunkach pandemii. Otwarte i bezpłatne spotkania poprowadzi dr Konrad Ambroziak z Fundacji Psycho-Edukacja.

- Nauka zdalna to duże wyzwanie, zarówno dla dzieci jak i rodziców. Obserwujemy narastające problemy związane z alienacją, przygnębieniem czy apatią. Pomagamy już od marca ubiegłego roku, a teraz przygotowaliśmy cykl spotkań dla rodziców dotyczący depresji wśród dzieci i młodzieży. Mogą z nich skorzystać rodziny z całej Polski mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Plan spotkań:

  • 9 marca 18.00-20.00 - Czym jest depresja? Specyfika depresji u dzieci i nastolatków (edycja II), dołącz do zdarzenia na żywo;
  • 15 marca 18.00-20.00 - Jak zapobiegać depresji? Zasady dobrostanu psychicznego u dzieci i młodzieży w warunkach pandemii (edycja I), dołącz do zdarzenia na żywo;
  • 17 marca 18.00-20.00 - Jak zapobiegać depresji? Zasady dobrostanu psychicznego u dzieci i młodzieży w warunkach pandemii (edycja II), dołącz do zdarzenia na żywo.

Nie obowiązują zapisy. 

Psychologiczne Centrum Wsparcia dla rodziców i uczniów

Warto przypomnieć, że miasto już w marcu 2020 r. uruchomiło Psychologiczne Centrum Wsparcia dla rodziców, uczniów i nauczycieli, którzy mogą skorzystać z pomocy psychologów, pedagogów, psychoterapeutów z czterech specjalistycznych poradni psychologiczno-pedagogicznych (specjaliści od poniedziałku do piątku pełnią dyżury telefoniczne). Można tam znaleźć pomoc w trudnych sytuacjach związanych z pandemią koronawirusa.

Pomoc dla dzieci i młodzieży w miejskich przychodniach

Poradnie psychologiczno-pedagogiczne na terenie całego miasta świadczą bieżącą pomoc w sytuacjach kryzysowych. Nasi specjaliści diagnozują poziom rozwoju, możliwości i potrzeby dzieci oraz młodzieży, pomagają w efektywnym uczeniu się, rozwijają umiejętności skutecznego rozwiązywania konfliktów i problemów. Wspierają też rodziców i nauczycieli w działaniach wychowawczych i edukacyjnych.

Przykładem takiej placówki jest Centrum TOGO prowadzone przez Warszawski Szpital dla Dzieci SP ZOZ. Ośrodek posiada oddziały na Białołęce (w poradni przy ul. Przykoszarowej 16) oraz w Śródmieściu (al. Wyzwolenia 6). Opieką TOGO są objęte dzieci i młodzież do 21 roku życia oraz ich rodziny i opiekunowie prawni.

W miejskiej przychodni w Ursusie przy ul. Sosnkowskiego 18 (filia SZPZLO Warszawa–Ochota) funkcjonuje dzienny oddział opieki psychologiczno-psychoterapeutycznej oraz psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. Młodzi pacjenci mogą skorzystać z leczenia oraz rehabilitacji; także inne dzielnicowe przychodnie prowadzą Poradnie Zdrowia Psychicznego, z których mogą korzystać zarówno dorośli jak i dzieci.

Miasto prowadzi także stronę poświęconą najnowszym informacją dotyczącym wsparcia rozwoju dziecka: pomocdziecku.um.warszawa.pl Zamieszczono na niej bezpłatną ofertę placówek publicznych, poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz ciekawe informacje o warsztatach psychoedukacyjnych dla rodziców, aktualności o naborze do grup terapeutycznych dla dzieci, o wykładach i spotkaniach ze specjalistami. 

 

Miasto prowadzi także stronę poświęconą najnowszym informacjom dotyczącym wsparcia rozwoju dziecka: http://pomocdziecku.um.warszawa.pl/. Zamieszczono na niej bezpłatną ofertę placówek publicznych, poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz ciekawe informacje o warsztatach psychoedukacyjnych dla rodziców, aktualności o naborze do grup terapeutycznych dla dzieci, o wykładach i spotkaniach ze specjalistami.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...

Wjazd na parking urzędu po pobraniu biletu. Opłata: 3 h bezpłatnie, później 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Więcej w regulaminie.

Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
21173705
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
koronawirus działania warszawy.png
gastro 142-42 (1).jpg
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg