herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Ruszają zapisy do przedszkoli i szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022
Opublikowano: 01.03.2021
grafika

Od wtorku, 2 marca, rodzice mogą już składać wnioski o przyjęcie swoich dzieci do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w szkołach podstawowych.

- We wtorek rozpoczynamy rekrutację nowych wychowanków i pierwszaków do 357 stołecznych przedszkoli i 218 podstawówek. Do wspólnej rekrutacji przystąpią również niepubliczne przedszkola konkursowe oraz przedszkola publiczne prowadzone przez inne organy – łącznie 53 jednostki. W związku z obecną sytuacją epidemiczną zachęcam wszystkich rodziców do składania wniosków on-line. Wyniki naboru podamy już po weekendzie majowym – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Lista i oferta edukacyjna przedszkoli i szkół podstawowych - dla dzieci ubiegających się
o przyjęcie - zostanie udostępniona w elektronicznym systemie rekrutacji 2 marca
o godz. 13.00.

Terminy

Od 2 marca do 18 marca rodzice będą mogli wypełnić w elektronicznym systemie rekrutacyjnym wniosek o przyjęcie lub zgłoszenie do klasy pierwszej i po podłączeniu dokumentów/oświadczeń potwierdzających spełnienie kryteriów oraz podpisaniu go profilem zaufanym przesłać do przedszkola lub szkoły podstawowej.

Możliwe będzie również, do 19 marca, do godz. 16.00, złożenie wniosku/zgłoszenia w wersji papierowej. Jednak ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne rekomendujemy przesyłanie dokumentów rekrutacyjnych za pomocą systemu rekrutacyjnego.  

W postępowaniu rekrutacyjnym przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2021/2022 obowiązują kryteria ustawowe - określone w art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r., poz. 910 ze zm.) oraz samorządowe (określone w uchwale nr XLI/1061/2017 Rady m.st. Warszawy z 9 lutego 2017 r. ze zm.).

W rekrutacji do klas pierwszych obowiązują kryteria określone w uchwale Rady m.st. Warszawy nr XLI/1060/2017 z dnia 9 lutego 2017 r. ze zm. Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej przyjmowane są do klasy pierwszej na podstawie zgłoszenia.

Wniosek o przyjęcie można składać do przedszkoli/szkół, które prowadzą postępowanie rekrutacyjne dla dzieci w określonym wieku. Nie ma ograniczenia liczby przedszkoli i szkół, do których można ubiegać się o przyjęcie dziecka.

23 kwietnia rodzice będą mogli sprawdzić, do której placówki dziecko zostało zakwalifikowane do przyjęcia.

Od 23 kwietnia do 29 kwietnia do godz. 16.00 rodzice będą potwierdzali wolę zapisu dziecka do przedszkola (lub szkoły), do którego zostało zakwalifikowane.

Listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych zostaną opublikowane 4 maja o godz. 13.00.

Nowy nabór do SP przy ul. Ruskowy Bród

Uruchomiona we wrześniu 2020 r. Szkoła Podstawowa Nr 361 przy ul. Ruskowy Bród przygotowuje się do przyjęcia w kolejnym roku szkolnym uczniów na wszystkich poziomach od 0 do 8.

O rekrutacji

Rekrutacja do klas pierwszych szkoły ruszy 23 lutego. Od tego dnia rodzice dzieci realizujących obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w oddziale przedszkolnym w szkole mogą składać wnioski (zgłoszenia, w przypadku dzieci obwodowych) o kontynuację edukacji w klasie I tej szkoły. Dotyczy to wyłącznie dzieci, dla których dana szkoła jest szkołą obwodową lub tych, którym organ prowadzący wskazał jako miejsce realizacji obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego daną szkołę (inną niż obwodowa). Etap ten potrwa do 1 marca do godz. 16. Natomiast od 2 marca do 18 marca do godz. 20 jest czas na rejestrację wniosków/zgłoszeń w systemie rekrutacji.

W sprawie szczegółowych informacji dotyczących zasad i kryteriów rekrutacji należy zwrócić się bezpośrednio do dyrektora szkoły. Dane kontaktowe znajdują się na stronie: https://sp361.edupage.org/contact/

O szkole

Obecnie, uczniowie uczą się w systemie jednozmianowym, w nowocześnie wyposażonych salach lekcyjnych. Do dyspozycji mają dwie przestronne stołówki, gdzie serwowane są na miejscu przygotowane posiłki, czterosektorową salę gimnastyczną oraz salę lustrzaną do tańca i gimnastyki. Ostatnio sale chemiczno-fizyczna, biologiczna i muzyczna doposażono w nowoczesne narzędzia do nauki. Powstała też specjalistyczna sala do terapii integracji sensorycznej, sala programowania i kodowania oraz sala do nauki języków obcych.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...

Wjazd na parking urzędu po pobraniu biletu. Opłata: 3 h bezpłatnie, później 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Więcej w regulaminie.

Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
21174360
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
koronawirus działania warszawy.png
gastro 142-42 (1).jpg
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg