herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Nowoczesne miejsce opieki na Białołęce dla warszawskich seniorów.
Opublikowano: 03.03.2021
grafika

3 marca został otwarty nowy budynek Stołecznego Centrum Opiekuńczo – Leczniczego przy ul. Mehoffera 72/74.

Placówka jest bardzo nowoczesna i zapewnia wyjątkowe warunki swoim pacjentom. - Cieszę się, że na Białołęce działa jednostka, w której potrzebujący seniorzy otrzymują profesjonalną i troskliwą opiekę. Nowy budynek to nie tylko więcej łóżek, ale też wygodna przestrzeń i lepsze warunki dla pacjentów, ich rodzin oraz personelu – mówi  Grzegorz Kuca – Burmistrz Dzielnicy Białołęka.

Prezydent Rafał Trzaskowski w czasie otwarcia podkreślał, że w Warszawie jest ponad 400 tys. seniorów i obowiązkiem miasta jest dbanie zarówno o tych sprawnych i aktywnych, jak i tych najbardziej potrzebujących pomocy i wsparcia. I właśnie z myślą o tych osobach działa Stołeczne Centrum Opiekuńczo – Lecznicze (SCOL). Głównym celem Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego (SCOL) jest udzielanie całodobowych świadczeń zdrowotnych i opieka długoterminowa, które obejmują swoim zakresem pielęgnację i rehabilitację pacjentów, nie wymagających hospitalizacji.

Nowy budynek to 88 pokoi (82 dwuosobowe i 6 jednoosobowych). Wszystkie są wyposażone w łazienkę. Dostosowano je także do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.  W placówce znajdą się sale rehabilitacyjne (pracownia fizykoterapii i kinezyterapii), pokoje lekarskie i pielęgniarskie oraz pomieszczenia administracyjne i pomocnicze. Zainstalowano nowoczesny system grzewczy i wentylacyjny.  Zagospodarowany zostanie również teren wokół budynku. Całkowita powierzchnia obiektu to 4300 m kwadratowych.

W uroczystości otwarcia uczestniczyli również Wiceprezydent ds. Zdrowia Renata Kaznowska, Wiceprzewodniąca Rady m.st. Warszawy Magdalena Roguska, Burmistrz Dzielnicy Białołęka Grzegorz Kuca, Zastępca Burmistrza Anna Majchrzak oraz przedstawiciele SCOL i wykonawcy inwestycji.

Stołeczne Centrum Opiekuńczo-Lecznicze jest największą placówką tego typu w Warszawie i na Mazowszu. Obecnie może przyjąć 730 pacjentów w 3 placówkach:

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy im. Sue Ryder przy ul. Mehoffera 72/74

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy ul. Szubińskiej 4

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy ul. Olchy 8.

pokój z dwoma  łózkami szpitalnymi, po lewej duże okna, za łózkami tapeta z motywem roślinnym na całą scianęna wprost lada z umywalkami, niżej drewniane szafki i szuflady. Otwarte drzwi do ubikacji, po prawej stronie biurko z czarnym fotelem obrotowympod ścianą z motywami roślinnymi i flamingami w holu budynku stoją m.in. Anna Majchrzak, Renata Kaznowska, Rafał Trzaskowski, Magdalena Roguska, Grzegorz Kuca

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...

Wjazd na parking urzędu po pobraniu biletu. Opłata: 3 h bezpłatnie, później 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Więcej w regulaminie.

Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
21173031
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
koronawirus działania warszawy.png
gastro 142-42 (1).jpg
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg