herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Konsultacje PSE w sprawie kompensacji przyrodniczej w zamian za usuwane drzewa
Opublikowano: 28.09.2020
grafika

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. (PSE) planują inwestycję na terenie naszej dzielnicy. Zamierzają zbudować dwie 4-kilometrowe, podziemne linie kablowe, którymi wyprowadzą energię elektryczną z EC Żerań, włączając ją do istniejącej napowietrznej sieci wysokich napięć linii przesyłowej Miłosna – Mory. Dodatkowa moc w EC Żerań pojawi się już wkrótce, po uruchomieniu bloku gazowo-parowego, który powstaje na terenie elektrociepłowni. Nowa inwestycja ma zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne prawobrzeżnej części stolicy oraz dużej części Mazowsza.

Aby zrealizować tę inwestycję PSE planuje usunięcie 407 drzew (585 pni), które wymagają uzyskania pozwolenia na wycinkę. Do urzędu dzielnicy wpłynęły już wnioski w tej sprawie. Trwa sprawdzanie dokumentacji oraz weryfikacja w terenie. PSE i Urząd Dzielnicy Białołęka wstępnie porozumiały się w sprawie kompensacji przyrodniczej. Podane poniżej liczby nie są ostateczne. Po wizji lokalnej może się okazać, że będzie potrzeba większej kompensacji niż zakładało to porozumienie. Póki co PSE zobowiązały się do nasadzenia 834 drzew (obwód pni na wys. 1 m: 14-16 lub 16-18 cm) i 1000 krzewów. 554 drzewa mają zostać posadzone w miejscu wycinki, wzdłuż linii kablowych. Lokalizacje pozostałych nasadzeń zastępczych wskazał urząd dzielnicy na miejskich działkach, na których jest miejsce dla roślin. Jednak zależy nam, aby na ostateczny kształt kompensacji przyrodniczej mieli wpływ mieszkańcy. Dlatego poprosiliśmy PSE o przeprowadzenie konsultacji społecznych w tej sprawie. Konsultacje ruszyły 31 sierpnia i potrwają do 28 września br. (przedłużenie terminu). Zachęcamy do wzięcia w nich udziału.

Informacje na temat inwestycji PSE wraz z mapą przebiegu linii, szczegółami dotyczącymi proponowanej kompensacji przyrodniczej oraz panelem konsultacyjnym znajdą Państwo pod linkiem: https://stacjapraga.pse.pl.

 

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...

Wjazd na parking urzędu po pobraniu biletu. Opłata: 3 h bezpłatnie, później 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Więcej w regulaminie.

Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
21175940
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
koronawirus działania warszawy.png
gastro 142-42 (1).jpg
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg