logo.png
                 
pl
pl
 
Budowa gazociągu: zagrożenie czy szansa dla Kanału Żerańskiego – relacja ze spotkania mieszkańców z Zastępcą Prezydenta Warszawy Michałem Olszewskim w sprawie inwestycji
Opublikowano: 12.04.2016

Bardzo merytoryczne, przebiegające w rzeczowej i życzliwej atmosferze spotkanie odbyło się 11 kwietnia 2016 roku w urzędzie Dzielnicy Białołęka. Zorganizowane z inspiracji mieszkańców skupionych w Radzie Konsultacyjnej ds. budowy gazociągu Rembelszczyzna – Elektrociepłownia Żerań, było nastawione na wyjaśnianie nurtujących mieszkańców wątpliwości  i zaplanowanie kolejnych działań w związku z planowaną budową . Ze strony obecnego na spotkaniu Zastępcy Prezydenta Warszawy padła deklaracja mediacji pomiędzy Gaz-System oraz PGNiG Termika (inwestor i wykonawca gazociągu) a mieszkańcami i samorządem. Michał Olszewski zobowiązał się do reprezentowania interesów mieszkańców w dalszych rozmowach z podmiotami odpowiedzialnymi za budowę gazociągu, w tym zminimalizowanie wycinki drzew i ochronę naturalnych walorów kanału. Z relacji Wiceprezydenta wynikało, że inwestor potwierdził chęć zagospodarowania terenu po zakończeniu inwestycji, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. W projekt chce też się włączyć (w tym finansowo) Warszawa, dzięki czemu jest szansa na zrealizowanie tego zadania w sposób kompleksowy a nie tylko fragmentaryczny. Teraz krok należy do mieszkańców, którzy powinni zadeklarować, jak dokładnie wyobrażają sobie Kanał Żerański w przyszłości i jakich inwestycji w zagospodarowanie tego terenu oczekują. Wypracowaniu tej koncepcji mają temu służyć warsztaty, które wkrótce zostaną zorganizowane.

Konkluzją spotkania było zobowiązanie Wiceprezydenta do przekazania wszystkich obaw mieszkańców inwestorowi i wykonawcy oraz wyjaśnienie z tymi podmiotami wszystkich kwestii zgłaszanych przez mieszkańców, dotyczących inwestycji. Michał Olszewski obiecał, że informację zwrotną prześle do Dzielnicy Białołęka i wówczas niezwłocznie się nią z Państwem podzielimy.

Inwestycja polegająca na budowie gazociągu wysokiego ciśnienia z tłoczni Rembelszczyzna do Elektrociepłowni Żerań ma zostać zakończona w 2020 roku. Zgodnie z założeniem władz samorządowych Warszawy projekt zagospodarowania okolic Kanału po zakończeniu inwestycji powinien stać się elementem projektu wykonawczego całej inwestycji. Aby mógł zostać zrealizowany, powinien powstać maksymalnie w ciągu roku.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00
Dyżur stanowisk obsługi mieszkańców:
Pon: 16:00 - 18:00
Dyżur działalności gospodarczej:
Pon: 16:00 - 18:00
(ul. Marywilska 44, I piętro)
Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia:
Pon- Czw: 08:00 - 16:00
(ul. Milenijna 2a)
Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
13589476
logo_BP_baner_lewy.jpg
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg