herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Są wolne miejsca w szkole na Ruskowym Brodzie
Opublikowano: 04.06.2020
grafika

We wrześniu, wraz z pierwszym dzwonkiem, ruszy nauka w nowej, jednej z największych i najnowocześniejszych szkół podstawowych na Białołęce - placówce przy ul. Ruskowy Bród. Na ukończeniu jest już jej budowa, a dzielnica finiszuje również z przetargami na wyposażenie obiektu w meble i sprzęt elektroniczny. Szkoła została zaprojektowana tak, aby spełniać oczekiwania wymagającego ucznia i rodzica. Ma nowoczesne i przestronne klasy lekcyjne, dużą salę gimnastyczną, a ze względów bezpieczeństwa na boiska sportowe można dojść kładką przerzuconą nad ulicą. By rodzice mogli sprawnie i bezpiecznie odwieźć pociechę do placówki - zaprojektowano specjalną strefę kiss&ride, gdzie można zatrzymać się nie tamując ruchu w ulicy Ruskowy Bród, pożegnać się z dzieckiem, które bezpiecznie dotrze do szkolnego budynku.

Jednak szkoła to nie tylko budynek, to również kadra pedagogiczna. Obecnie trwa jej kompletowanie. Chcielibyśmy stworzyć zespół nauczycieli pełnych pasji, doskonale przygotowanych merytorycznie do prowadzenia działań dydaktycznych i wychowawczych, życzliwych, ale jednocześnie wymagających, wsłuchujących się w potrzeby uczniów. Przez epidemię, decyzją MEN unieważnione zostały wszystkie konkursy na dyrektorów placówek oświatowych, dopiero niedawno pojawiła się możliwość ich powołania. Umożliwiło to powierzenie obowiązków dyrektora nowej placówki Tomaszowi Remiszewskiemu, obecnemu wicedyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 366. Wraz z objęciem nowej funkcji, będzie on miał niepowtarzalną okazję do budowania przyjaznej dziecku szkoły, a ma już w tej sferze spore doświadczenie. Od lat Tomasz Remiszewski współpracuje z międzynarodowymi organizacjami wspierającymi naukę języków obcych w szkole i realizuje projekty unijne. Jest organizatorem lub współorganizatorem warsztatów, konferencji i konkursów przedmiotowych, w tym Warszawskiej Akademii Talentów. W ostatnim czasie zaangażowany był we wdrażanie platform do nauczania zdalnego w placówkach edukacyjnych.

Ważna informacja - choć elektroniczna rekrutacja już się zakończyła, wciąż są wolne miejsca do tej placówki, dlatego wciąż można zapisać dziecko do zerówki oraz do pierwszej klasy. Jeśli zbierze się wystarczająca liczba chętnych uczniów, mogą też powstać klasy starsze. Nauka w nowej szkole będzie się odbywała na jedną zmianę. Więcej informacji o nowej szkole otrzymają rodzice już wkrótce za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Niestety, ze względu na sytuację epidemiczną nie będą organizowane bezpośrednie spotkania z dyrekcją, ale odpowiedzi na wszelkie pytania będzie można już wkrótce uzyskać telefonicznie i mailowo. Liczymy też na wsparcie ze strony rodziców, którzy byliby partnerami w budowaniu szkoły mądrej i bezpiecznej, w której dzieci chcą się uczyć i do której chcą przychodzić. Karta zgłoszenia dziecka do szkoły jest gościnnie umieszczona na stronie Szkoły Podstawowej Nr 368 w zakładce „Rekrutacja do SP361”. Zgłoszenia oraz zapytania dotyczące nowopowstającej szkoły można wysyłać na adres: .

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...

Wjazd na parking urzędu po pobraniu biletu. Opłata: 3 h bezpłatnie, później 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Więcej w regulaminie.

Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
18100458
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
koronawirus działania warszawy.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg