herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Najpierw archeolog, potem pływalnia
Opublikowano: 08.10.2019
grafika

Czekamy na oferty firm, zainteresowanych wykonaniem archeologicznych badań wykopaliskowych przy ul. Ostródzkiej. Prace są niezbędne, abyśmy mogli na działce w okolicy skrzyżowania ulic: Ostródzkiej i Hemara wybudować krytą pływalnię. Badania będą wykonywane w oparciu o decyzję Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego na działce, gdzie planujemy sportową inwestycję, widnieje stanowisko archeologiczne. Przypomnijmy, że kilka lat temu jeden z mieszkańców znalazł siekierkę tulejową z epoki brązu liczącą sobie 3000 lat. 

W pierwszym etapie badania obejmą powierzchnię 47 arów (4 700 m2), gdzie zgodnie z zapisami planu można się spodziewać reliktów osady z wczesnej epoki żelaza. Na podstawie wyników tych prac Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków podejmie decyzję o zakończeniu badań bądź ich kontynuowaniu.

Wybrany w ogłoszonym postępowaniu wykonawca pierwszego etapu prac będzie miał 90 dni od momentu wprowadzenia na teren wykopalisk na: uzyskanie zezwolenia na prowadzenie badań archeologicznych, realizację zadania i uzyskanie akceptacji dokumentacji z przebiegu badań przez urząd konserwatorski.

Na oferty firm czekamy do 14 października.   

Teren na budowę krytej pływalni wraz z infrastrukturą towarzyszącą pod koniec maja Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa nieodpłatnie przekazał na rzecz miasta. Cała działka ma powierzchnię nieco ponad 2,5 ha.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...

Wjazd na parking urzędu po pobraniu biletu. Opłata: 3 h bezpłatnie, później 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Więcej w regulaminie.

Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
18135885
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
koronawirus działania warszawy.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg