herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Nowa zieleń na Białołęce.
Opublikowano: 18.11.2019
grafika

Nowa zieleń na Białołęce. Zapraszamy do wspólnego sadzenia drzew.

160 drzew jeszcze w tym miesiącu zostanie posadzonych w ponad dwudziestu miejscach na Białołęce. To wspólna inicjatywa Dzielnicy i Zarządu Zieleni w ramach akcji „Milion drzew dla Warszawy”. Do sadzenia roślin w trzech  punktach zapraszamy mieszkańców.

W maju burmistrzowie dzielnic zostali poproszeni o wskazanie działek, które można wzbogacić o kolejne drzewa oraz preferowanych gatunków roślin. Białołęka wskazała 23 miejsca do nasadzeń.

- O tym, jak ważne są dla nas drzewa najlepiej świadczy fakt, że walczymy o każde, które jest kwalifikowane do usunięcia. Już kilkadziesiąt roślin, kolidujących z inwestycjami deweloperskimi zostało przesadzonych na koszt inwestorów – mówi Jan Mackiewicz zastępca burmistrza dzielnicy Białołęka, odpowiedzialny m.in. za zieleń, który podpisał porozumienie z Zarządem Zieleni dot. nowych nasadzeń.

- To dzięki drzewom i krzewom mamy czystsze powietrze, izolację cieplną podczas upałów, dom dla zwierząt i piękny widok za oknem, dlatego każda dodatkowa roślina to wartość dodana dla Białołęki - dodaje Grzegorz Kuca, burmistrz dzielnicy Białołęka.

Nowe klony, brzozy, graby, grusze, jarzębiny, wiśnie czy lipy pojawią się na miejskich działkach przy takich ulicach jak: Porajów, Stefanika, Fleminga,  Kaczorowa, Talarowa, Kartograficzna, Ostródzka, Familijna, Ćmielowska, Milenijna, Sprawna, Berensona, Odkryta, Brzezińska, Grzymalitów, Wyrzykowskiego oraz Szumiących Traw.

Wszystkie zasadzone rośliny zostaną objęte trzyletnią pielęgnacją: będą nawożone i podlewane. Wybrane gatunki zostały wytypowane przez dendrologów, jako dostosowane do trudnych warunków miejskich.

Mieszkańców, którzy chcieliby włączyć się do akcji sadzenia drzew zapraszamy w dwie kolejne soboty.

23 listopada o godz. 9.00 w rejonie ul. Kartograficznej w dwóch lokalizacjach (w rejonie Kartograficznej 58 oraz w okolicy szkoły podstawowej) posadzimy klony „Red Sunset”i „Royal Red”.                                                                                                  

Natomiast 30 listopada od godz. 9.00 przy ul. Ćmielowskiej wzdłuż ulicy na odcinku między ulicami Świderską a Światowida będziemy sadzić graby „Fastigiata”, a przy ul. Brzezińskiej między ulicami Jabłoni a Samosiejki – lipy „Brabant”.

Dla wszystkich, którzy zdecydują się towarzyszyć nam w pracach ogrodowych przygotowane będą rękawiczki i szpadle. Serdecznie zapraszamy.

Dobór gatunków roślin sadzonych w stolicy prowadzony jest według „Standardów kształtowania zieleni w Warszawie”, które stanowią załącznik do „Programu ochrony środowiska dla m.st. Warszawy na lata 2017-2020 z perspektywą do 2023 r.”. Dzięki spójnej koncepcji zazieleniania miasta, warszawscy ogrodnicy mogą w łatwy sposób pielęgnować rośliny i projektować kolejne tereny zieleni.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...

Wjazd na parking urzędu po pobraniu biletu. Opłata: 3 h bezpłatnie, później 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Więcej w regulaminie.

Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
17682515
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
koronawirus działania warszawy.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg