herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Współpraca partnerska z budapesztańską dzielnicą Budafok -Tétény
Opublikowano: 19.11.2019
grafika

W październiku zostało podpisane porozumienie o współpracy zawarte pomiędzy Miastem Stołecznym Warszawa, reprezentowanym przez Pana Grzegorza Kucę - Burmistrza Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy a XXII Dzielnicą Budapesztu –Budafok – Tétény, reprezentowaną przez Pana Ferenca Karsay  - Burmistrza Dzielnicy –Budafok – Tétény z Budapesztu. Jest to kontynuacja wieloletniej współpracy między miastami partnerskimi, która została nawiązana w 1999 roku. Kluczowymi dziedzinami współpracy na lata 2020-2022 będą m.in. : edukacja, kultura, sport, współpraca urzędów.

W ramach dotychczasowej współpracy organizowane były m.in. obozy i kolonie dla dzieci i młodzieży. Dla przykładu w sierpniu 2016 roku młodzież z białołęckich gimnazjów (10 uczniów wraz z 2 opiekunami) brała udział w organizowanym przez Dzielnicę Budafok- Tétény obozie Summer Camp nad Balatonem. Z kolei w 2017 r. Urząd Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy zorganizował międzynarodowy obóz letni w Jastrzębiej Górze, w którym poza młodzieżą polską udział wzięlie uczniowie z Niemiec i Węgier.

Na przyszły rok planowane są takie działania jak: zorganizowanie kolejnego obozu letniego dla dzieci z Niemiec, Polski i Węgier, zaproszenie przedstawicieli Dzielnicy Budafok- Tétény do udziału w corocznych obchodach Dnia Węgierskiego na Białołęce.

Dzielnica Białołęka m.st. Warszawy kontynuuje również współpracę zagraniczną z Dzielnicą Lichtenberg w Berlinie na mocy porozumienia podpisanego w dniu 21 marca 2019 r.

Dobra współpraca z miastami partnerskimi może przynieść wiele korzyści dla społeczności lokalnej i dzielnicy a spotkania przedstawicieli partnerów dają możliwość wspólnego rozwiązywania problemów, wymiany poglądów i doświadczeń.

 

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...

Wjazd na parking urzędu po pobraniu biletu. Opłata: 3 h bezpłatnie, później 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Więcej w regulaminie.

Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
17614789
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
koronawirus działania warszawy.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg