herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Rok 2020 na Białołęce
Opublikowano: 13.01.2020
grafika

Rok 2020 na Białołęce to kontynuacja działań przy rozbudowie infrastruktury oświatowej, drogowej i społecznej.

W bieżącym roku oddamy do użytku szkołę podstawową w rejonie ulic Verdiego i Ruskowy Bród, która będzie gotowa na przyjęcie 1000 uczniów z Zielonej Białołęki. We wrześniu ruszy drugie na Białołęce, a pierwsze we wschodniej części dzielnicy liceum ogólnokształcące przy ul. Ostródzkiej. 
W 2020 roku rozbudujemy budynek szkoły przy ul. Przytulnej o nową stołówkę i świetlicę. Przygotowujemy się do kolejnych inwestycji, w tym roku ogłosimy konkurs architektoniczny na projekt szkoły podstawowej przy ul. Świderskiej i przygotujemy dokumenty, niezbędne do rozbudowy szkoły podstawowej przy ul. Podróżniczej.


W 2020 roku oddamy do użytku pierwszy odcinek ulicy Siecznej - łączący ulicę Głębocką z pierwszym osiedlem na Lewandowie . Nową mocniejszą nawierzchnię zyska ulica Magiczna. Zakończona zostanie budowa ulicy Berensona (Projektowana 5 KDD) na odcinku 420 m, od granicy m.st. Warszawy w kierunku ulicy Oknickiej. Rozpoczną się roboty związane z budową przedłużenia ulicy Verdiego do połączenia z ulicą Ruskowy Bród na wysokości ulicy Jarzębinowej. Planowane jest też rozpoczęcie budowy pętli autobusowej za osiedlami „Zielona Dolina”. W połowie bieżącego roku zakończona zostanie inwestycja obejmująca budowę oświetlenia ulicy Grzymalitów na odcinku od ul. Odkrytej do końca zabudowy jednorodzinnej. Rozpoczniemy budowę chodnika w ulicy Mochtyńskiej  na odcinku od ul. Fajnej do ul. Małej Żabki. Planujemy też zakończyć prace projektowe związane z rozbudową skrzyżowania ulicy Ostródzkiej z ulicą Hemara oraz uzyskać zezwolenie na realizacją inwestycji. Zakończymy prace projektowe mostu nad rzeką Długą w ciągu ulicy Chudoby. Planujemy przystąpić do opracowania dokumentacji projektowej dla realizacji chodnika w ciągu ulicy Zawiślańskiej. Będziemy kontynuować dzielnicowy program poprawy jakości dróg gruntowych. W miarę posiadanych środków kolejne drogi gruntowe zyskają asfaltową nawierzchnię.


Znamy zwycięską koncepcję na zagospodarowanie zielonego terenu w sercu Tarchomina. W tym roku zostanie opracowany projekt wykonawczy parku przy ul. Ch. Botewa. W ostatnim kwartale bieżącego roku planujemy rozpocząć prace w terenie, a w 2021 r. udostępnimy park mieszkańcom. Za kilka miesięcy metamorfozę przejdzie teren przy skrzyżowaniu ulic Krzyżówki i Kowalczyka gdzie utworzymy skwer z alejkami, ławkami i dużą ilością zieleni. W Ogrodach Mehoffera pojawią się nowe nasadzenia krzewów i elementy małej architektury jak hamaki miejskie, ławki i kosze na śmieci. W 2020 realizować będziemy zwycięskie pomysły mieszkańców z budżetu obywatelskiego. Dzięki Waszym głosom zrewitalizujemy Park Picassa, utworzymy Park przy ul. Sprawnej i zazielenimy ulicę Myśliborską jak zieloną Świętokrzyską.

2020 rok to czas wytężonej pracy przy inwestycjach, które poprawią komfort życia mieszkańców naszej dzielnicy. Nieustanie będziemy zabiegać o dodatkowe środki na kolejne projekty infrastrukturalne. Białołęka to dzielnica z najszybszym przyrostem nowych mieszkańców, w ubiegłym roku przybyło nam ponad 4,5 tysiąca osób, dlatego musimy zadbać o integrację i budowanie wspólnoty lokalnej. W tym roku nie zabraknie imprez biegowych, koncertów i licznych imprez plenerowych. W czerwcu czeka nas moc atrakcji podczas święta naszej dzielnicy – Dni Białołęki 2020.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej i profilu dzielnicy na facebooku, gdzie na bieżąco informujemy o planowanych przedsięwzięciach.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...

Wjazd na parking urzędu po pobraniu biletu. Opłata: 3 h bezpłatnie, później 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Więcej w regulaminie.

Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
18603930
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
koronawirus działania warszawy.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg