herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Głosowanie na projekty

1-15 września 

Czerwony prostokąt z białym napisem Głosuj i linkiem przekierowującym do strony z możliwością głosowania https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/voting/welcome

W tym roku w naszej dzielnicy mamy do wyboru 110 projektów - wybór może być  trudny, bo zagłosować możemy maksymalnie na 15 z nich.

Link do projektów dzielnicowych dopuszczonych do głosowania to https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekty?TaskProposeSearch%5Bstatuses%5D%5B%5D=5&user=&local=&regional=&taskGroupId=&oldTaskGroup=null&TaskProposeSearch%5Bkeywords%5D= .

Dodatkowe 10 projektów możemy wybrać z listy ogólnomiejskiej - tu znajdziemy aż 106 pozycji.

Link do projektów ogólnomiejskich dopuszczonych do głosowania to https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekty?TaskProposeSearch%5Bstatuses%5D%5B%5D=5&user=&local=&regional=&taskGroupId=&oldTaskGroup=null&TaskProposeSearch%5Bkeywords%5D= .

Liczby ogromne, mimo to zachęcamy do przejrzenia projektów. 

ZASADY

W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Warszawy. Nie trzeba być zameldowanym – wystarczy mieszkać w stolicy.

Nie trzeba być pełnoletnim. W głosowaniu mogą wziąć udział dzieci w każdym w wieku. Jednakże dzieci poniżej 13 roku życia mogą zagłosować tylko za pośrednictwem rodziców natomiast dzieci, które już osiągnęły 13. rok życia i starsze mogą zagłosować samodzielnie bez konieczności wypełniana zgody przez rodzica lub opiekuna.

Do głosowania w budżecie obywatelskim uprawnieni są również cudzoziemcy mieszkający w Warszawie i posiadający numeru PESEL.

Zagłosować można na projekty z dowolnej dzielnicy (nie trzeba w niej mieszkać), jednak nie będzie już można wybierać projektów z innej dzielnicy.

REALIZACJA PROJEKTÓW

W głosowaniu duże znaczenie ma frekwencja, ponieważ do realizacji wejdą tylko te projekty, które zdobyły największe poparcie mieszkańców, ale też uzyskały NIE MNIEJ niż:

  • 50 głosów ważnych w przypadku projektów z puli dzielnicowej,
  • 100 głosów ważnych w przypadku projektów z puli ogólnomiejskiej.

Do realizacji ostatecznie przejdą pomysły z największą liczbę głosów, do wyczerpania kwoty przyznanej Dzielnicy Białołęka, czyli 3,9 mln zł.

JAK ZAGŁOSOWAĆ?

Można wybrać jeden z dwóch sposobów:

  1. przez internet wchodząc na stronę app.twojbudzet.um.warszawa.pl , wpisując adres e-mail, na który zostanie wysłany link aktywujący panel do głosowania (ważne, aby adres był wpisany poprawnie). Po kliknięciu w link aktywacyjny, należy wybrać Dzielnicę Białołęka.
    UWAGA!!! W niektórych serwisach pocztowych wiadomości z linkami aktywacyjnymi mogą trafiać do innych folderów niż "skrzynka odbiorcza" (np. do spamu).
    Specjalnie dla rodziców małych dzieci, które mogą głosować w budżecie obywatelskim, ale nie posiadają swojego konta pocztowego lub osób posiadających rodziców w wieku starszym, którzy nie mają swojego konta pocztowego, stworzono możliwość głosowania z jednego adresu mailowego. Ponowne głosowanie z tego samego adresu e-mail można wykonać tylko po zakończeniu poprzedniego procesu głosowania i po powtórnym zarejestrowaniu się na stronie do głosowania poprzez wpisanie adresu e-mail.
  2. wypełniając papierową kartę do głosowania. Karty można pobrać od 1 do 15 września w Urzędzie Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197 lub z tej strony (załącznik w lewym rogu).
    Wypełnioną kartę papierową należy złożyć OSOBIŚCIE w Urzędzie Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197, stanowisko nr 20 (wejście C), okazując dokument tożsamości (godziny otwarcia Urzędu: poniedziałki - piątki w godz. 08:00 - 16:00).

Osoby mające problem z poruszaniem się, mogą przekazać swoją kartę do głosowania przedstawicielowi urzędu. Aby skorzystać z tej możliwości, należy zgłosić taką potrzebę koordynatorowi ds. budżetu obywatelskiego w dzielnicy, w której chce się zagłosować. Można to zrobić od 24 sierpnia do 9 września 2020 r. Wyznaczona osoba z urzędu odbierze kartę do głosowania. Kontakt do koordynatora jest dostępny na stronie http://www.bialoleka.waw.pl/strona-868-koordynator_budzetu_partycypacyjnego_w.html .

Wyniki głosowania zostaną opublikowane 30 września 2020 r.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
20577240
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
koronawirus działania warszawy.png
gastro 142-42 (1).jpg
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg