herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
grafika
Zbiórka elektrośmieci

Bezpłatny odbiór dużych elektrośmieci prosto z Twojego domu.

Zepsuła Ci się lodówka lub pralka? Nie wiesz co z nimi zrobić? Nie chcesz płacić kilkudziesięciu złotych za odbiór niedziałajającego już sprzętu przy zakupie nowego? Dzięki działalności ElektroEko Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA. oraz Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy już nie musisz. Wystarczy że zadzwonisz pod nr 22 22 333 00 albo wypełnisz formularz zgłoszeniowy na stronie www.elektrosmieci.pl, a duże elektrośmieci w dogodnym terminie zostaną za darmo odebrane prosto z Twojego domu.

Elektrośmieci to wszystkie niedziałające, popsute lub już niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne działające kiedyś na prąd lub baterie. Selektywna zbiórka tego typu urządzeń jest niezbędna ponieważ zawierają one szkodliwe substancje, takie jak rtęć i freony. Substancje te mogą przenikać do gleby, wód gruntowych lub atmosfery i stanowić zagrożenie dla środowiska, a przez to dla życia i zdrowia ludzi. Należy również pamiętać, że pozbywanie się elektrośmieci w sposób niezgodny z prawem lub ich nielegalny demontaż jest zagrożony karą grzywny do 5.000 złotych!

W ramach programu każdy mieszkaniec Warszawy może usunąć z domu duży sprzęt AGD i RTV, taki jak, np. pralki, lodówki, telewizory, kuchenki elektryczne, czy też zmywarki. Pozostałe elektrośmieci można oddawać w specjalnych punktach zbierania.

Punkt zbierania elektrośmieci na Białołęce działa w:

  • sobotę w godzinach 10.00 – 14.00 ul. Modlińska 197 (parking przy Urzędzie Stanu Cywilnego Dzielnicy Białołęka)

*z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy

Pozostałe lokalizacje punktów zbierania elektroodpadów oraz inne informacje dotyczące akcji można znaleźć na stronie internetowej: www.elektrosmieci.pl

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
22970869
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
koronawirus działania warszawy.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg