herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
grafika
1% dla Białołęckich organizacji pozarządowych

Od 2004 rozliczając się z fiskusem możemy przekazać 1% podatku na Organizacje Pożytku Publicznego (OPP). Można go przekazać na rzecz dowolnie wybranej organizacji. Zachęcamy jednak, aby wesprzeć organizację, które mają siedzibę na Białołęce lub prowadzą działalność na rzecz Dzielnicy Białołęka lub jej mieszkańców. Wspierając organizacje nawet najmniejszą kwotą powodujemy, że te pieniądze wracają do nas w postaci bogatszej oferty np. kulturalnej, rekreacyjnej, sportowej czy profilaktycznej, którą świadczą te organizacje.

FUNDACJA AVE (KRS 0000229157)

www.fundacjaave.pl

Białołęcki Uniwersytet Dzieci zwany SUPER BUDĄ, wycieczki zabytkowymi autobusami z gawędą historyczną, lekcje w szkołach i przedszkolach o historii lokalnej „Z Kleksem przez Białołękę”, liczne wystawy i książki o dziejach Białołęki, chór AVE i koncerty, międzynarodowe obozy młodzieżowe, największy w Polsce festiwal artystyczny seniorów „Juwenalia III Wieku”, troska o białołęckie zabytki, wreszcie spływy kajakowe Wisłą i Kanałem Żerańskim, w tym doroczne wyprawy „Wisłą przez Miasto Nieujarzmione” dla uczczenia rocznicy Powstania Warszawskiego – to tylko niektóre nasze przedsięwzięcia adresowane do mieszkańców Białołęki. Co roku korzysta z nich ponad 13 tysięcy osób!   

STOWARZYSZENIE ACUS (KRS 0000392053)

www.akademia-acus.org.pl

Nasze projekty realizujemy na terenie białołęckich szkół. Są to warsztaty grupowe umiejętności komunikacyjnych i umiejętności pracy w zespołach, warsztaty wychowawcze dla rodziców oraz warsztaty dla nauczycieli. Prowadzimy Treningi Umiejętności Społecznych i Treningi Zastępowania Agresji. Są również zajęcia o charakterze socjoterapeutycznym. W naszych działaniach uwzględniamy również dzieci wycofane, nieśmiałe, narażone na przemoc rówieśniczą. Prowadzimy też pomoc indywidualną dla dzieci i rodzin.

STOWARZYSZENIE RAZEM DLA BIAŁOŁĘKI (KRS 0000601143)

http://razemdlabialoleki.waw.pl/

W swojej działalności skupiamy się na otwartości i poszanowaniu wzajemnych relacji. Wpływamy na rozwój, poprawę jakości życia oraz wizerunek naszej dzielnicy. Proponujemy szerokie spektrum działań poczynając od działalności w zakresie współpracy z samorządem, wspieranie mieszkańców, inicjowanie i współpracę w zakresie projektów lokalnych ze szczególnym naciskiem na problematykę infrastrukturalną i komunikacyjną, działalność promującą sport, kulturę i historię naszej dzielnicy. Aktywnie bierzemy udział w konsultacjach społecznych, aby współdecydować, wyrażać opinie i osiągać zamierzone cele.

STOWARZYSZENIE NASZA CHOSZCZÓWKA (KRS 0000050198)

www.nch24.pl

Naszą najmłodszą inicjatywą jest „Przystanek Choszczówka”, w ramach którego od pięciu lat organizujemy cykliczne wydarzenia kulturalne – koncerty, spektakle i warsztaty muzyczne. Wydajemy też gazetę „Nasza Choszczówka”, opisującą lokalne problemy, która w 2019 roku obchodziła 20. urodziny. W minionym roku zorganizowaliśmy 24. edycję Olimpiady Sportowej w Choszczówce – imprezy, w której co roku uczestniczy blisko 250 dzieci.

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych KRASNAL (KRS 0000025838)

www.krasnal.org.pl

Pomagamy dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej ruchowo i umysłowo poprzez kompleksową rehabilitację i terapię w prowadzonych placówkach - NZOZ: Ośrodku Rehabilitacji Dziennej dla dzieci, poradni dla osób z autyzmem dziecięcym oraz przedszkolu specjalnym „Akademia Krasnoludków”.

TEATR BAZA (KRS 0000272799)

www.teatrbaza.pl

Corocznie przez całe lato organizujemy prezentacje bajek teatralnych na Białołęce pod nazwą „Bajkowa Białołęka”. Na nasze spektakle przychodzą całe rodziny. Czas spędzony z nami sprzyja integracji społeczności lokalnej.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego – Oddział Białołęka (KRS 0000134684), cel szczegółowy: oddział TPD Białołęka

maz.tpd.org.pl

Celem Towarzystwa jest troska o jakość warunków życia dziecka, jego wszechstronny rozwój, zdrowie, bezpieczeństwo, podmiotowość, godność i równość szans życiowych. Na Białołęce prowadzimy 2 placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży: Środowiskowe Ogniska przy ul. Marywilskiej 56 A i przy Placu Światowida 3 oraz Punkt Przedszkolny „Promyczek”. Organizujemy też wyjazdy wakacyjne i zimowe oraz prowadzimy grupy psychoedukacyjne dla rodziców i terapeutyczne dla dzieci.

WARSAW ROWING CLUB (KRS 0000270261) cel szczegółowy Warsaw Rowing Club

www.warsawrowing.com

Prowadzimy treningi wioślarskie dla białołęckich dzieci i młodzieży oraz wioślarskie, nordic walking i biegowe dla dorosłych mieszkańców dzielnicy. Nasze projekty to m.in.: Rusz się nad Wisłą, Aktywny Warszawiak ćwiczy cały rok oraz Wisła? Wiosła!

 

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
20681780
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
koronawirus działania warszawy.png
gastro 142-42 (1).jpg
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg