herb dzielnicy z nazwą.png
                 
pl
pl
 
Płacę podatki w Warszawie, bo tu mieszkam
Opublikowano: 17.04.2020
grafika

To z pieniędzy warszawiaków rozwija się miasto - wpływy z podatków stanowią 1/3 miejskiego budżetu. Dzięki nim powstają nowe drogi, jeździ nowoczesny transport publiczny, działają szkoły, przedszkola i żłobki. Przypominamy, że - zgodnie z decyzją rządu - tegoroczny PIT można rozliczać do 31 maja.

Aby Warszawa mogła nie tylko normalnie funkcjonować, ale rozwijać się, zmieniać i nadążać za potrzebami mieszkańców – potrzebne są pieniądze. W zeszłym roku ponad 6,3 mld złotych w budżecie miasta stanowiły dochody z PIT. Zachęcam wszystkich do płacenia podatków w Warszawie, bo to od nas wszystkich zależy, jak będzie wyglądało nasze miasto. – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Tegoroczny PIT – rozliczenia do końca maja 2020 r.

Przypominamy, że - zgodnie z decyzją rządu, standardowy termin na złożenie rocznego zeznania PIT został w tym roku wydłużony – deklaracje podatkowe można składać do końca maja.

Jak rozliczyć PIT on-line?

Zeznanie podatkowe można rozliczyć za pośrednictwem portalu internetowego podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit. Można skorzystać z przygotowanego już przez administrację rządową gotowego zeznania podatkowego „Twój e-PIT” lub samodzielnie je wypełnić za pośrednictwem portalu. Aby rozliczyć swoje podatki w Warszawie, należy sprawdzić czy w rubryce „adres” widnieje adres zamieszkania w Warszawie i ewentualnie dokonać korekty. Chodzi tu nie o meldunek z dowodu osobistego, ale o faktyczne miejsce zamieszkania.

Jeśli wypełniamy deklarację podatkową w formie papierowej, informację dotyczącą adresu zamieszkania należy wpisać na pierwszej stronie w części B.

PIT w stolicy – to się opłaca

Mieszkańcy, którzy rozliczają swoje podatki w Warszawie, mogą korzystać z wielu udogodnień. Przede wszystkim zapłacą mniej za bilety długookresowe w komunikacji miejskiej (zniżka obejmuje dwie strefy). Dzięki wgraniu na warszawską kartę miejską e-hologramu można również skorzystać z ponad 300 ofert przygotowanych przez miejskie instytucje oraz prywatne firmy handlowe i usługowe – z takich uprawnień korzysta  już ok. 380 tys. warszawiaków.

Dodatkowe punkty do placówek oświatowo-opiekuńczych

Mieszkańcy, którzy płacą swoje podatki w Warszawie, otrzymują również dodatkowe punkty przy zapisach dzieci do żłobków, przedszkoli czy szkół podstawowych. Dzięki temu mają pierwszeństwo w przyjęciu dzieci do wybranej placówki przed osobami, które nie płacą podatków w Warszawie.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
03-122 Warszawa
ul. Modlińska 197
Telefon:
22 44 38 400
Godziny pracy:
Pon-Pt: 08:00 - 16:00
Dyżur stanowisk obsługi mieszkańców:
Pon: 16:00 - 18:00

Więcej na temat działania urzędu w komunikacie...

Wjazd na parking urzędu po pobraniu biletu. Opłata: 3 h bezpłatnie, później 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Więcej w regulaminie.

Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 44 38 400
Stronę odwiedziło osób:
22906606
bo_logo_baner.png
ban-konsultacje.jpg
inicjatywa baner wysuwany1.jpg
ban-mapa.jpg
ban-kontakt.jpg
ban-19115.jpg
ban-bip.jpg
rodo1.png
koronawirus działania warszawy.png
ban-facebook.jpg
ban-youtube.jpg
ban-instagram.jpg